Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni włamywali się i kradli

Data publikacji 26.06.2009

Policjanci z Polkowic rozbili grupę zajmującą się włamaniami i kradzieżami. Funkcjonariusze zatrzymali 5 osób, w tym 4 nieletnich. Sprawcy podejrzani są o blisko 80 włamań i kradzieży na terenie powiatu. Funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach w trakcie realizacji sprawy operacyjnej ustalili i zatrzymali 13 i 14-latka. Chłopcy podejrzani są o kradzież 40 sztuk damskich torebek z jednego ze sklepów z galanterią skórzaną w Polkowicach. Jak ustalili funkcjonariusze jeden z nieletnich po wejściu do sklepu pod pretekstem kupna portfela odwrócił uwagę sprzedawcy, gdy w tym czasie jego kolega kradł torebki z wystawy. Skradzione torebki nieletni sprzedali znajomym za kwotę 10 zł.

Policjanci pracujący nad tą sprawą ustalili, że to nie jedyny czyny popełnione przez dwóch chłopców. Szybko okazało się, że działali oni w grupie zajmującej się kradzieżami i włamaniami. Funkcjonariusze zatrzymali łącznie 5 osób w wieku od 13 do 24 lat, w tym 4 nieletnich. Dwóch z nich uciekło z pogotowia opiekuńczego.

Z ustaleń policjantów wynika, że grupa od maja do czerwca br. popełniła jeszcze około 40 innych przestępstw m. in.: 20 kradzieży z włamaniem do piwnic, 15 włamań do altan ogrodowych oraz 4 kradzieże z terenu marketów. Sprawcy kradli m.in. alkohol, sprzęt RTV, sprzęt sportowy, artykuły spożywcze, kable, a także elektronarzędzia. W trakcie włamań dewastowali altany i piwnice, oblewając sufit i ściany różnymi substancjami w tym winem, bądź przewracali meble oraz wyrzucali rzeczy na zewnątrz. Funkcjonariusze odzyskali większą część skradzionego mienia.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dalsze decyzje w sprawie nieletnich podejmie sąd rodzinny i nieletnich.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

 

Powrót na górę strony