Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszeli 81 zarzutów fałszowania dokumentów

Data publikacji 26.06.2009

3 osoby - właściciel firmy i dwie pracownice - usłyszały 81 zarzutów. Osoby te są podejrzane o fałszowanie umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Dziś zostanie przesłany do sądu akt oskarżenia przeciwko nim. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Oskarżonymi w sprawie są: 33-letni wrocławianin - właściciel firmy zawierającej umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych w imieniu jednego z polskich operatorów oraz dwie pracownice w wieku 20 i 29 lat.

Jedna z kobiet - 20- letnia mieszkanka Sulechowa zawierała z mieszkańcami województwa lubuskiego umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych podpisując się na nich nazwiskiem osoby, która nie była zatrudniona w firmie. Właściciel firmy wiedział o łamaniu prawa przez pracownicę, co więcej sam jej powiedział, aby podpisywała umowy jako inna osoba.

20 - lata każdą umowę przedkładała drugiej pracownicy, która wiedziała, że widnieje na nich podrobiony podpis. Następnie umowy były przekazywano właścicielowi firmy, który przekazywał umowy operatorowi. W ten sposób w okresie od lipca do sierpnia 2007 roku doszło do zawarcia 81 umów. Dziś akt oskarżenia przeciwko fałszerzom zostanie skierowany do Sądu Rejonowego w Nowej Soli.

Za tego typu przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Gorzowie Wlkp.)
 

Powrót na górę strony