Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa rozprowadzająca narkotyki

Data publikacji 26.06.2009

W ręce policjantów wpadło 9 przestępców zajmujących się rozprowadzaniem narkotyków. Na terenie Obornik i kilku pobliskich powiatów działała zorganizowana grupa przestępcza rozprowadzająca narkotyki na wielką skalę. Przestępcy w ciągu kilku lat wprowadzili w obieg kilkadziesiąt kilogramów marihuany, amfetaminy i dziesiątki tysięcy tabletek ekstazy. Grozi im do 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego i Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu na terenie powiatu obornickiego, pilskiego, szamotulskiego i wągrowieckiego, zatrzymali dziewięciu mężczyzn, członków zorganizowanej grupy przestępczej i dilerów, która w tej części Wielkopolski zajmowała się rozprowadzaniem narkotyków na wielką skalę. Śledczy oceniają, że grupa działając od kilku lat mogła wprowadzić nas rynek kilkadziesiąt kilogramów marihuany, amfetaminy i dziesiątki tysięcy tabletek ekstazy. Podczas przeszukania mieszkań przestępców, funkcjonariusze znaleźli prawie kilogram narkotyków oraz amunicję do broni ostrej.

Od ponad roku specjalna grupa śledczych zajmowała się procederem wprowadzania na terenie powiatu obornickiego i ościennych miejscowości dużej ilości narkotyków. Policjanci bardzo szybko „wyławiali” osoby, które były w to zamieszane. Już po kilku miesiącach było pewne, że przestępcy działają w sposób zorganizowany, a przez ich ręce przechodzą narkotyki w ilościach hurtowych. Od tego momentu przygotowywana była akcja rozbicia grupy i zatrzymania wszystkich jej członków.

Wcześnie rano policjanci z KWP w Poznaniu, Obornik, Piły, Szamotuł, Wągrowca wspomagani przez antyterrorystów weszli jednocześnie do ich mieszkań. Tego dnia zatrzymanych zostało 8 przestępców. Wśród nich byli dwaj główni narkotykowi dilerzy.

Wczoraj na lotnisku w Poznaniu w ręce kryminalnych wpadł kolejny członek grupy. Mężczyzna, wrócił właśnie z zagranicznych wakacji. Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Obornik, Piły, Szamotuł i Wągrowca. Mają od 22 do 37 lat.

Funkcjonariusze zabezpieczyli na poczet przyszłych kar samochody i kilkadziesiąt tysięcy złotych należące do przestępców. Policjanci nadal pracują nad tą sprawą. W tej chwili docierają do osób, które kupowały narkotyki.

Za rozprowadzanie narkotyków w znacznych ilościach i udział w zorganizowanej grupie, przestępcom grozi nawet 10 lat więzienia.

(źródło: KWP w Poznaniu)
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.32 MB)

Powrót na górę strony