Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlował zabronionymi tabletkami na odchudzanie

Data publikacji 26.06.2009

Nawet do 2 lat pozbawienia wolności grozi 23-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o rozprowadzanie tabletek wspomagających odchudzanie z zawartością pochodnych amfetaminy. Tabletki te były sprowadzane z Czech, nie są one dopuszczone do sprzedaży w Polsce. Policjanci zabezpieczyli ponad 700 tabletek.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali 23-letniego mieszkańca gminy Świdnica. Sprzedawał on przez Internet tabletki sprowadzane z Czech, które nie są dopuszczone do sprzedaży na terenie Polski. W momencie zatrzymania mężczyzna posiadał przy sobie 7 przesyłek, w których znajdowało się 710 tabletek.

Jak ustalili policjanci 23-latek swoją "działalność" prowadził od około 3 miesięcy. W tym czasie codziennie rozsyłał do różnych osób na terenie Polski od 5 do 7 przesyłek, w których znajdowało się 10 do 100 sztuk tabletek. Za przesyłkę, w której znajdowało się sto tabletek /10 listków/ pobierał około 200 zł. Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

Sprawca usłyszał zarzut z ustawy Prawo Farmaceutyczne i za popełniony czyn grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat. Po wykonaniu czynności procesowych mężczyzna trafił do aresztu śledczego, w celu odbycia kary pół roku pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo.

(źródło: KWP we Wrocławiu)
 

Powrót na górę strony