Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszust zapukał do drzwi policjanta

Data publikacji 27.06.2009

Młody mężczyzna, podając się za studenta chodził od drzwi do drzwi, opowiadając historię poszkodowanej w wypadku koleżanki. Pokazywał indeks i prosił o datki na rzecz dziewczyny, która rzekomo straciła nogę w wypadku. W ten sposób oszukiwał ludzi, ale zapukał do mieszkania policjanta, który nie dał się nabrać na tę historyjkę. Zatrzymanemu 26-latkowi za oszustwo grozi kara do 8 lat więzienia.

26 czerwca do drzwi jednego z mieszkań w Dzierżoniowie zapukał młody mężczyzna, opowiadając  historyjkę o rzekomej kweście na rehabilitację dla chorej koleżanki. Nie spodziewał się, że trafił akurat na policjanta, który odpoczywał po służbie. Funkcjonariusz bardzo dokładnie wysłuchał opowieść o ciężkiej sytuacji kobiety poszkodowanej w wypadku samochodowym i o tym, że w wyniku tego wypadku straciła nogę. Mężczyzna powiedziała, że  nie może jej pomóc finansowo, dlatego też w ten sposób zaoferował się jej pomóc i zbierać pieniądze na rehabilitację.

Czujny funkcjonariusz postanowił sprawdzić podane okoliczności dlatego poprosił, aby mężczyzna zaczekał. Oszust nie podejrzewając, że rozmawia z policjantem oczekiwał w przekonaniu, że nabrał kolejną ofiarę i za chwilę otrzyma pieniądze. Mężczyzna był zaskoczony, gdy do budynku weszli umundurowani funkcjonariusze. Wtedy 26-letni mieszkaniec Ząbkowic Śląskich od razu przyznał się do nieuczciwego procederu.

Okazało się, że 26-latek okłamywał darczyńców, że jest studentem. Na potwierdzenie swojej wersji pokazywał indeks. Oprócz tego, aby być wiarygodnym pokazywał kartki z pieczątkami firm. Mówił, że ich właściciele dali mu już pieniądze. Twierdził, że uzbierał na ten cel  już kilka tysięcy złotych, a brakującą kwotę w wysokości 2.000 złotych musi dozbierać. Nie wiadomo jak długo by trwał ten proceder, gdyby nie czujność policjanta, który nie dał wiary oszustowi.

W chwili obecnej funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie ustalają liczbę osób pokrzywdzonych oraz kwotę, na jaką zostały one oszukane. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony