Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotykom NIE!

Data publikacji 27.06.2009

Wczoraj obchodzony był Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii. Zamojscy policjanci oprócz codziennej walki z narkotykowym procederem, wspólnie ze strażnikami miejskimi włączyli się w program przeciwdziałania narkomanii. Na zamojskich ulicach, w pubach, restauracjach, kawiarniach rozdawali młodym ludziom ulotki dotyczące narkotycznych używek.

26 czerwca to data, kiedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii. Jest to data nieprzypadkowa. Wakacje to okres, gdy tysiące młodych ludzi wyjeżdża na obozy, biwaki, koncerty, by cieszyć się życiem i odpoczywać. Jest to również czas, w którym część młodych ludzi pierwszy raz sięga po narkotyk.

Narkotyki to nie tylko uzależnienie, choroby psychiczne i inne problemy zdrowotne, ale często trudne do przewidzenia zdarzenia, które komplikują życie. Na temat narkotyków krąży wiele opinii, półprawd i mitów. Są spostrzegane zarówno jako śmiertelne niebezpieczeństwo, jak i niegroźne używki. Takie opinie wynikają przede wszystkim z niewiedzy o ich działaniu, ale także z tego, że narkotyki wpływają różnie na różnych ludzi. Używanie narkotyków, nawet przejściowe, powoduje konsekwencje, na które musi się decydować każdy biorący. Najlepszy sposób, aby nie mieć z nimi problemu - to wiedzieć o nich jak najwięcej i to z rzetelnych źródeł.
 
Wczoraj zamojscy policjanci wspólnie ze strażnikami miejskim włączając się w miejski program przeciwdziałania narkomanii podczas patrolowania zamojskich ulic, pubów, letnich ogródków piwnych rozdawali młodym ludziom ulotki dotyczące narkotyków, ich działania i skutków zażywania. Wszystko po to by uświadomić młodzieży, jakie skutki może nieść za sobą ten zgubny nałóg.
 
Tylko w ubiegłym roku na terenie powiatu zamojskiego policjanci ujawnili 123 przestępstwa popełnione z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Blisko 80 podejrzanym przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw narkotykowych z czego 12 zostało tymczasowo aresztowanych. 

Przypominamy, że posiadanie nawet niewielkiej ilości narkotyków jest zabronione. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi za to kara do 3 lat więzienia. Handel narkotykami, udzielenie lub nakłanianie do używania narkotyków to przestępstwa, za które można trafić do więzienia nawet na 10 lat. Czy warto ryzykować?

(źródło: KWP w Lublinie)

 

Powrót na górę strony