Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwa pielęgniarka zatrzymana

Data publikacji 28.06.2009

Dzięki informacji przekazanej przez anonimowego obywatela policjanci ujawnili pielęgniarkę, która w stanie nietrzeźwości przebywała w przychodni. Kobieta miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie i została zatrzymana do wyjaśnienia. Śledczy badają czy swoim zachowaniem pielęgniarka naraziła na niebezpieczeństwo życie lub zdrowie pacjentów.

27 czerwca po godzinie 12:00 do dyżurnego policji zgłosił się pragnący zachować anonimowość obywatel. Mężczyzna poinformował, że przed kilkunastoma minutami był na zastrzyku w dyżurującej przychodni i przypuszcza, iż pielęgniarka, która wykonywała ten zabieg jest nietrzeźwa. Do przychodni natychmiast został skierowany partol.

Policjanci zastali na miejscu pielęgniarkę, od której czuć było woń alkoholu. O fakcie tym powiadomiono kierownika placówki. Funkcjonariusze zabezpieczyli dokumentację medyczną - na tej podstawie ustalono osoby, które zgłosiły się tego dnia po pomoc do przychodni.  49-letnia mieszkanka Piotrkowa Trybunalskiego została przewieziona do komendy, gdzie zbadano jej stan trzeźwości – miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Kobieta noc spędziła w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchana – śledczy muszą wyjaśnić czy pielęgniarka faktycznie miała tego dnia dyżur i pijana przyjmowała pacjentów. W przypadku potwierdzenia się tych okoliczności kobieta może odpowiadać karnie za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbki na zdrowiu – czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

(źródło: KWP w Łodzi)

Powrót na górę strony