Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Walczyli o puchar Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji

Data publikacji 28.06.2009

Wczoraj w samo południe w miejscowości Kamionka, kilkudziesięciu kolarzy z całej Polski rozpoczęło wyścig o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie. Patronat nad imprezą objął Lubelski Komendant Wojewódzki mł. insp. Dariusz Działo oraz Janusz Pożak - były Mistrz Polski w kolarstwie szosowym. Młodzi kolarze mieli do pokonania specjalnie przygotowaną trasę i 6 kolejnych rund. Najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary.

Wczoraj w miejscowości Kamionka pow. Lubartów, na starcie ustawiło się kilkudziesięciu sympatyków jednośladów napędzanych siłą mięśni. Organizatorem imprezy był Miejski Klub Sportowy „LEWART” w Lubartowie, który dla cyklistów przygotował specjalną trasę. Przebiegała ona przez miejscowości: Kamionka – Samoklęski – Rudka Gołębska – Las Gołębski – Kierzkówka – Kamionka. Rowerzyści mieli do pokonania 6 rund.

W samo południe Lubelski Komendant Wojewódzki Policji mł. insp. Dariusz Działo wykonał ruch chorągwią dając znak do startu. Wtedy kilkudziesięciu kolarzy, podzielonych na poszczególne kategorie, ruszyło do walki o puchar najlepszego.

Mł. insp. Dariusz Działo przyznał obecnym podczas wyścigu dziennikarzom, że sam jest zwolennikiem jazdy na rowerze. Lubelski komendant podkreślił także, że chce aby policja była postrzegana nie tylko przez pryzmat zwalczania przestępczości, ale również, że jest zainteresowana sportem.

Po zakończeniu wyścigu, komendant pogratulował wszystkim uczestnikom a najlepszym z nich wręczył puchary. Wójt gminy Kamionka, który również obserwował zmagania kolarzy wręczył zwycięzcom nagrody.
Najlepszymi w poszczególnych kategoriach okazali się:

·         Kategoria Juniorka Młodsza – Hanna Handrysz – Grupa Kolarska Gliwice
·         Kategoria Juniorka – Paulina Łaskarzewska – LUKS ART-PRINT Olsztyn
·         Kategoria Młodziczka – Karolina Stępień – AZALIA Brzóza Królewska
·         Kategoria Junior Młodszy – Paweł Samol – Grupa Kolarska Gliwice
·         Kategoria Junior – Wojciech Wręga – Pogoń Mostostal Puławy
·         Kategoria Młodzik – Adam Trudziński – Grupa Kolarska Gliwice
 
Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy!

(źródło: KWP w Lublinie)

Powrót na górę strony