Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano sprawców serii włamań

Data publikacji 29.06.2009

Nie gardzili niczym – ich łupem padała biżuteria, platery, dokumenty, sprzęt budowlany, precyzyjne narzędzia pomiarowe. Policjanci z Pruszkowa odzyskali pochodzące z włamań rzeczy o wstępnej wartości około 60 tys. złotych. Grzegorz G. i Dariusz M. trafili do policyjnego aresztu. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Od kilku tygodni kryminalni z Pruszkowa zbierali materiały dotyczące serii włamań zarówno do mieszkań, jak i pomieszczeń magazynowych. Mozolne poszukiwania przyniosły rezultaty. W piątek policjanci wpadli na trop mężczyzn, którzy szykowali się do następnego włamania.

Około 1:30 w nocy Grzegorz G. oraz Dariusz M. zostali zatrzymani. Z obserwowanych przez funkcjonariuszy magazynów wynosili przygotowany towar. Mężczyźni próbowali uciekać, ale zostali natychmiast zatrzymani. Sprawców przewieziono do komendy, a grupa dochodzeniowa zabezpieczyła miejsce zdarzenia oraz odzyskany towar.

Sprzęt, który włamywacze zamierzali ukraść, został przez właściciela wyceniony na około 60 tys. złotych.

W mieszkaniach Grzegorza G. i Dariusza M. zabezpieczono wiertarki, wkrętarki, wyrzynarki, ubijak do betonu, wiatrówki, elektroniczne suwmiarki, internetowe zestawy startowe, laptop, krótkofalówki, markowe buty sportowe, biżuterię i wiele innych przedmiotów.

Za kradzież z włamaniem złodziejom grozi do 10 lat więzienia.

(źródło: KSP)

Powrót na górę strony