Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z policjantami na plaży nad zalewem Sobótka

Data publikacji 29.06.2009

W niedzielę został zorganizowany festyn pod nazwą „Niebieskie Lato”. Mieszkańcy Płocka mieli okazję wspólnie bawić się z mundurowymi na plaży. Niecodzienna impreza miała na celu uświadomienie, jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą.

Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 10.30 od wbicia znaku „Czarny Punkt” w znajdującej się 30 km od Płocka Kępie Polskiej. W ten sposób będą oznaczane najniebezpieczniejsze kąpieliska w kraju. Wskaźnik ma ostrzegać wszystkie osoby chcące popływać w okolicach dzikich plaż o czyhających zagrożeniach.

Nieoficjalne kąpielisko nad Wisłą cieszy się bardzo dużą popularnością i równie dużym wskaźnikiem ofiar śmiertelnych nierozważnej zabawy. Zdradliwy, silny nurt rzeki jest częstą przyczyną tragicznych w skutkach wypadków.

W niedzielnym happeningu zorganizowanym nad zalewem Sobótka wzięło udział wielu przedstawicieli służb mundurowych. Oprócz policjantów zjawili się również strażacy i WOPR-owcy. Funkcjonariusze poprzez pokazy, gry i konkursy mieli przypominać i uczyć, że w czasie letnich zabaw nie należy zapominać o zdrowym rozsądku.

Przy stoiskach wydziału prewencji od samego początku gromadziły się tłumy dzieci. Specjalnie dla nich przygotowano krzyżówki, pytania konkursowe oraz różne zajęcia sportowe. Na zwycięzców czekały nagrody, m.in. przejażdżki policyjnymi motorówkami po Wiśle.

Plażowicze mieli również okazję obejrzeć oraz zapoznać się ze sprzętem policyjnym i strażackim. Można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia na motocyklach policyjnych czy w radiowozach. Do dyspozycji oddano również wóz strażacki.

W samo południe odbył się emocjonujący pojedynek sportowy o puchar Komendanta Miejskiego Policji w Płocku. W szranki sportowej rywalizacji stanęły następujące drużyny: Zakładowa Straż Pożarna PKN Orlen, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, WOPR, KMP Płock i Maltańska Służba Medyczna. Zwycięzcą został zespół Zakładowej Straży Pożarnej PKN Orlen
Impreza została zorganizowana przez komendę miejską i Urząd Miasta Płock. Nad jej przebiegiem czuwał komendant miejski inspektor Jarosław Brach. – Dziękuję wszystkim pracownikom, którzy tę niedzielę poświęcili płocczanom, wielu w swoim wolnym czasie – powiedział. Wydarzenie było relacjonowane w cogodzinnych wejściach przez TVP Info.

(źródło: KWP w Radomiu)

Powrót na górę strony