Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 29.06.2009

Pod zarzutem usiłowania zabójstwa zostali doprowadzeni dzisiaj do sądu 31-letni mężczyzna i jego 29-letnia konkubina. Podejrzani w piątkowy wieczór zaatakowali swoją znajomą – 29-letnią obywatelkę Ukrainy. Napastnicy byli bardzo agresywni, bili i kopali ofiarę, na jej ciele widoczne są także liczne ślady pogryzień. Na koniec próbowali utopić ją w wannie. W chwili zatrzymani obydwoje byli pijani. Zbigniew Ł. i Jolanta K. trafili już do aresztu śledczego.

Do zdarzenia doszło w nocy z 26 na 27 czerwca. Oficer Dyżurny III KP w Lublinie otrzymał informacje, że przy ul. Wyścigowej leży pobita kobieta. Na miejsce skierowany został patrol Policji. Telefoniczne zgłoszenie potwierdziło się. Na miejscu policjanci zastali 29-letnią obywatelkę Ukrainy. Kobieta miała liczne obrażenia twarzy. Policjanci szybko ustalili, że 29-latka wyszła z jednego z mieszkań przy ul. Wyścigowej. Policjanci pod wskazanym adresem zastali 31-letniego mężczyznę i jego 29-letnią współtowarzyszkę. W mieszkaniu widać było ślady świadczące o awanturze.

Zbigniew Ł. i Jolanta K. zostali zatrzymani do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Mężczyzna miał blisko 2,8 promila alkoholu, jego towarzyszka ponad 2,3. Jak ustalili policjanci, 29-letnia Aleksandra P. wraz ze swoim narzeczonym wybrała się z wizytą do znajomych na ul. Wyścigową. Wszyscy pili alkohol. Ze spotkania wyszedł wcześniej narzeczony Ukrainki. Kiedy kobieta została sama z gospodarzami, ci zaatakowali ją. Byli bardzo brutalni, bili, gryźli i kopali swoją ofiarę. Później agresywni gospodarze wypełnili wannę wodą, próbując utopić pokrzywdzoną. Kobieta wykorzystała chwilę nieuwagi i uciekła z mieszkania.

Po wytrzeźwieniu Zbigniew Ł i Jolanta K. usłyszeli zarzut usiłowania zabójstwa. Dzisiaj zostali doprowadzeni do sądu, który zastosował wobec podejrzanych areszt tymczasowy na okres dwóch miesięcy. Sprawcy przebywają już w areszcie śledczym.

(źródło: KWP w Lublinie)
 

Powrót na górę strony