Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Korumpował lekarza

Data publikacji 30.06.2009

Śląscy antykorupcyjni zatrzymali kolejną osobę w śledztwie dotyczącym skazanego, który - dzięki spreparowanej dokumentacji medycznej - uniknął kary. Tym razem w ręce antykorupcyjnych wpadł pośrednik, który nakłaniał lekarza do wystawiania nieprawdziwych zaświadczeń o stanie zdrowia. Mężczyźnie może grozić nawet 8 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją KWP w Katowicach zatrzymali 41-letniego Tomasza P., który nakłaniał 50-letniego chirurga z Zabrza do wystawiania nieprawdziwych zaświadczeń lekarskich o bardzo złym stanie zdrowia Krystiana F. Dzięki nim, skazanemu za włamania, w latach 1997 - 2000 sześciokrotnie odraczano wykonanie kary dwóch lat więzienia. W konsekwencji takiego działania mężczyzna został ułaskawiony przez Prezydenta RP.

Pośrednikowi zarzuca się, że w celu osiągnięcia korzyści osobistej i udaremnienia postępowania w sprawie wykonania kary więzienia wobec Krystiana F., doprowadził do wystawienia dziewięciu zaświadczeń lekarskich, w których chirurg poświadczył nieprawdę.

W działaniach prowadzonych przez policjantów zwalczających korupcję uczestniczyli funkcjonariusze Izby Celnej w Katowicach wraz ze specjalnie wyszkolonym psem do wyszukiwania narkotyków. U pośrednika  nie znaleziono środków odurzających, ale odkryto podrobione świadectwo maturalne, którym zamierzał się posłużyć.

Mężczyzna może trafić do więzienia nawet na 8 lat.

(źródło: KWP w Katowicach)
 

Powrót na górę strony