Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany lekarz przyjmował pacjentów

Data publikacji 30.06.2009

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi lekarzowi, który będąc pod wpływem alkoholu przyjmował pacjentów. Mężczyzna został zatrzymany w ośrodku zdrowia niedaleko Brzeska. Miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj, o 12:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Brzesku otrzymał telefoniczne zgłoszenie, o tym, że w jednym z ośrodków zdrowia niedaleko Brzeska, lekarz przyjmujący pacjentów znajduje się pod wpływem alkoholu. Policjanci podejmujący interwencję poddali lekarza badaniu na zawartość alkoholu – jak się okazało mężczyzna miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Jak ustalili funkcjonariusze lekarz pełnił dyżur w ośrodku od 8:00. Przez ten czas zdążył przyjąć ponad 30 pacjentów. Policjanci natychmiast ustalili dane personalne tych osób. Wszyscy pacjenci zostali poinformowani o zaistniałych okolicznościach i skonsultowani przez innych lekarzy, celem weryfikacji wydanych recept czy też postawionych diagnoz.


Wiadomo, że 64-letni lekarz miał wieloletnią praktykę w tym zawodzie. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Dalsze czynności procesowe z jego udziałem zostaną wykonane po jego wytrzeźwieniu.

Za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia lekarzowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Krakowie)
 

Powrót na górę strony