Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o zabójstwo kobiety zatrzymany

Data publikacji 30.06.2009

Kilkanaście godzin trwały poszukiwania 27-letniego mieszkańca Radomska, który 29 czerwca zabił siekierą 52-letnią kobietę i ranił jej 78-letnią matkę. Mężczyzna wpadł w ręce poznańskich wywiadowców dzięki informacji przekazanej przez kierowcę międzynarodowego autobusu, którym najprawdopodobniej poszukiwany chciał zbiec z kraju. 27-latek został już przekonwojowany do Komendy Powiatowej Policji w Radomsku – prawdopodobnie jeszcze dziś odpowie na pytania prokuratora i śledczych.

29 czerwca tuż po godzinie 12:00 policja została powiadomiona o zabójstwie 52-letniej nauczycielki z Radomska. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że podejrzany 27-latek przyszedł do domu, w który zamieszkiwała ofiara, i wszczął awanturę. Odgłosy kłótni usłyszała sąsiadka – kobieta zapukała do drzwi, zauważyła także matkę 52-latki, która z okna wzywała pomocy. Drzwi otworzył jej mężczyzna trzymający w ręku siekierę. W przedpokoju na podłodze kobieta zauważyła ciało znajomej. Przestraszona uciekła i wezwała na miejsce Pogotowie Ratunkowe i Policję.

Lekarz stwierdził zgon 52-letniej kobiety, a jej 78-letnią przewieziono ranną do szpitala. Starsza pani przekazała śledczym informacje o sprawcy – 27-letnim mieszkańcu Radomska, który w przeszłości dopuszczał się gróźb karalnych wobec jej córki oraz członków rodziny.

Natychmiast zorganizowano akcję poszukiwawczą, w którą zaangażowano policjantów z całego województwa. Prokurator Rejonowy w Radomsku wydał zgodę na publikację wizerunku i personaliów podejrzewanego, który został niezwłocznie przekazany mediom.

Równolegle „kryminalni” ustalili, że poszukiwany przemieścił się do Wielkopolski. Nawiązano kontakt z poznańską policją i przekazano im stosowne komunikaty. To właśnie z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu skontaktował się 47-letni kierowca autobusu międzynarodowego i przekazał informację o poszukiwanym. Bystry kierowca w czasie jazdy słuchał radia i skojarzył policyjny komunikat z pasażerem, który wsiadł na pokład autobusu w Łodzi i wykupił bilet do Danii. Kierowca, w porozumieniu z policją, zatrzymał się na dworcu autobusowym w Poznaniu, gdzie oczekiwali już wywiadowcy. Podejrzewany zabójca został obezwładniony i wyprowadzony z autobusu, a następnie przekazany w ręce łódzkiej policji.

Jeszcze w nocy 27-latka przekonwojowano do Radomska. Najprawdopodobniej dziś odbędą się przesłuchania. Za popełnione zbrodnie grozi mu surowa kara.

(źródło: KWP w Łodzi)

 

Powrót na górę strony