Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Łódź: Grupa fałszerzy pieniędzy zatrzymana

Policjanci zatrzymali sześć osób związanych z produkcją i wprowadzaniem do obiegu fałszywych banknotów. Kolporterzy falsyfikatów wpadli wczoraj kiedy to zapłacili na stacji paliw w miejscowości Brzeźnio fałszywym banknotem o nominale 50 złotych. Właściciel stacji namierzył opla, którym uciekli sprawcy i powiadomił o w tym policje.

Patrol sekcji ruchu drogowego w pobliskiej miejscowości zatrzymał samochód a w nim 47-letniego mężczyznę, jego dwóch synów w wieku 20 i 15 lat oraz 44-letnią znajomą. Podczas przeszukania kobiety zabezpieczono trzy banknoty o nominale 50 złotych natomiast podczas przeszukania samochodu znaleziono kolejne 12 sztuk falsyfikatów o tym samym nominale. W trakcie dalszych czynności podjętych przez policjantów ustalono producenta falsyfikatów.

Funkcjonariusze zatrzymali 20-letniego mieszkańca Zduńskiej Woli, który na sprzęcie domowym wytwarzał pieniądze. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w czerwcu i grudniu wyprodukował nie mniej niż 80 sztuk banknotów o powtarzającym się numerze i serii. Zabezpieczono do badań komputer wraz z osprzętem i dyskietkami. W trakcie kolejnych przesłuchań policjanci ustalili jeszcze jednego kolportera. 22-latek dołączył do pozostałej piątki. Nieletniego przekazano pod opiekę pełnoletniego brata.

Trwa ustalanie skali procederu. Za produkcję fałszywych pieniędzy grozi nawet 25 lat pozbawienia wolności natomiast za wprowadzanie ich do obiegu do 10 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony
Polska Policja