Chcieli wymusić 500 tysięcy złotych - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli wymusić 500 tysięcy złotych

Data publikacji 27.07.2009

Trzy wydziały kryminalne z Komendy Stołecznej Policji, komendy w Pruszkowie oraz Piotrkowie Trybunalskim podjęły wspólne działania w miejscowości Polichno, gdzie miało dojść do wymuszenia pieniędzy. Zatrzymano dwóch sprawców, z których jeden nie jest obywatelem Polski. Mężczyźni chcieli wymusić od mieszkańca Brwinowa 500 tysięcy złotych. Zostali zatrzymani w miejscu, w którym miało dojść do przekazania pieniędzy.

Do komendy w Pruszkowie zgłosił się mieszkaniec Brwinowa, który powiadomił o próbie wymuszenia od niego 500 tysięcy złotych. Jak wyjaśnił, otrzymał telefon, z którego wynikało, że ma dostarczyć żądaną kwotę tego samego dnia. Miejscem przekazania pieniędzy miała być restauracja w miejscowości Polichno w województwie łódzkim. O sprawie natychmiast zostali powiadomieni funkcjonariusze z KSP, jak i z komendy w Piotrkowie Trybunalskim. Ustalono wspólny plan działań.

Około 19.30 do restauracji wszedł mężczyzna, którego wygląd wskazywał na to, że nie jest narodowości polskiej. Chwilę później dołączył do niego następny. Nawiązywane kontakty telefoniczne upewniły policjantów, że są to osoby, na które czekają. Z jakiegoś powodu sprawcy nie podjęli rozmowy z pokrzywdzonym. Po kilkunastominutowym pobycie w kawiarni postanowili ją opuścić. Wówczas do akcji przystąpili funkcjonariusze z Pruszkowa i Piotrkowa. Zatrzymani 38- i 45-letni mężczyźni posiadali przy sobie przedmioty, które wskazywały na to, że właśnie oni dzwonili do pokrzywdzonego. Zabezpieczono również samochód, którym się poruszali oraz prawie 2100 złotych.

Mężczyźni zostali przewiezieni do Pruszkowa i osadzeni w policyjnych pomieszczeniach. Złożone wyjaśnienia spowodowały, że Otari R. trafił na 3 miesiące do aresztu, natomiast Andrzej M. został objęty dozorem policyjnym.

(źródło: KSP)

Powrót na górę strony
Polska Policja