Wpadli z narkotykami - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli z narkotykami

Data publikacji 27.07.2009

9 osób trudniących się wprowadzaniem do obrotu narkotyków zatrzymali policjanci z wydziału dw. z przestępczością narkotykową KSP. Wśród zatrzymanych jest siedmiu mężczyzn w wieku od 35 do 52 lat oraz dwie kobiety w wieku 30 i 37 lat. Przy zatrzymanych funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 4,5 kilograma amfetaminy oraz 40 litrów spirytusu bez polskiej akcyzy. Zatrzymani działali w zorganizowanej grupie przestępczej.

Funkcjonariusze wydziału dw. z przestępczością narkotykową KSP wspólnie z kolegami z wydziału realizacyjnego zatrzymali 9 osób, które są podejrzane o wprowadzanie narkotyków do obrotu. Zatrzymani to mieszkańcy Warszawy, województwa wielkopolskiego i pomorskiego: 35-letni Robert B., 42-letni Zbigniew S., 52-letni Jan S., 50-letni Jan M., 40-letni Krzysztof K., 44-letni Ireneusz B. oraz 43-letni Jacek Ś. W ręce funkcjonariuszy wpadły też dwie kobiety: 30-letnia Marlena S. i 37-letnia Monika K. Do zatrzymania części osób doszło na trasie Warszawa – Płońsk podczas bardzo dynamicznej akcji stołecznych policjantów. Pozostałe osoby zatrzymano w Warszawie.

Przy zatrzymanych mundurowi znaleźli ponad 4,5 kilograma amfetaminy o wartości około 140 tysięcy złotych, wagę elektroniczną oraz 40 litrów spirytusu bez polskiej akcyzy. Narkotyki częściowo były ukryte w drzwiach samochodu, którym się poruszali oraz w torbie, która leżała pod nogami pasażera. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono prawie 5 tysięcy złotych.

Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, a także wprowadzania do obrotu środków odurzających. Dziś sąd zdecyduje o tymczasowym areszcie wobec 6 zatrzymanych osób.

Funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(źródło: KSP)
 

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja