Zlikwidowano kolejną rozlewnię alkoholu w Wielkopolsce - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano kolejną rozlewnię alkoholu w Wielkopolsce

Data publikacji 27.07.2009

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego rozbili zorganizowaną grupę przestępczą z Konina zajmującą się nielegalną produkcją alkoholu. Przez cztery miesiące sprawcy wprowadzili do obrotu handlowego 16 tys. litrów wódki. Zatrzymanym na gorącym uczynku mężczyznom grozi do 8 lat więzienia.

Na trop nielegalnej wytwórni alkoholu policjanci z CBŚ wpadli kilka tygodni temu. Od tego czasu zajmowali się sprawdzeniem i potwierdzeniem informacji o tym procederze. Kiedy wkroczyli na teren prywatnej posesji w Koninie, w hali przy linii produkcyjnej zatrzymali mężczyzn zajmujących się oczyszczaniem skażonego spirytusu. Policjanci i funkcjonariusze Izby Celnej znaleźli także w tym miejscu około 2 tys. litrów różnych wyrobów alkoholowych. Były tam również zgromadzone naklejki, nakrętki oraz tysiąc pustych butelek przygotowanych do napełnienia.

Zdaniem policjantów zajmujących się sprawą, kompletna linia produkcyjna znajdująca się na terenie posesji miała dużą wydajność. W jej skład wchodziły urządzenia do filtrowania skażonego spirytusu, rozrabiania alkoholu, napełniania i kapslowania butelek. Oficerowie CBŚ podczas przeszukania natrafili na pomieszczenia przygotowywane do ukrycia rozlewni. Były one wyposażone w ukryte wejścia i zamaskowane włazy.

Od kwietnia do chwili zatrzymania organizatorzy procederu mogli sprzedać około 16 tys. litrów popularnych w handlu wódek. Niezależnie od ryzyka dla osób spożywających tego rodzaju alkohol sprawcy narazili Skarb Państwa na stratę około 760 tys. złotych.

Do policyjnego aresztu trafiło trzech mieszkańców Konina. Właściciel posesji, na której była zorganizowana rozlewnia, już wcześniej trafił do aresztu. Kilka tygodni temu wpadł w ręce policjantów na wybrzeżu podczas transportu podrabianego alkoholu. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustwo i nielegalny wyrób alkoholu grozi kara do 8 lat więzienia.

(źródło: KWP w Poznaniu)
 

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja