Policjanci z Tatarstanu odwiedzili grób gen. Marka Papały - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Tatarstanu odwiedzili grób gen. Marka Papały

Data publikacji 28.07.2009

Policjanci z Republiki Tatarstanu, zrzeszeni w IPA – International Police Association, oddali cześć zmarłemu tragicznie generałowi Markowi Papale. Na cmentarzu w Pruchniku, w rodzinnej miejscowości generała, w obecności rodziny, funkcjonariusze z Tatarstanu złożyli kwiaty i zapalili znicze.

Na zaproszenie władz Sekcji Polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji - IPA w naszym kraju od kilku dni gości delegacja policjantów z Republiki Tatarstanu (jednej z republik rosyjskich). Liczącej dziewięć osób delegacji przewodniczy emerytowany policjant, a obecnie doradca Ministra do Spraw Wewnętrznych tej Republiki, Nevmetov Zavdat. Policjanci z Tatarstanu przyjechali na zaproszenie małopolskiej grupy IPA.

Wczoraj, na cmentarzu w Pruchniku, wraz z goszczącymi ich w Polsce policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, oddali cześć gen. Markowi Papale – byłemu Komendantowi Głównemu Policji. W uroczystości tej wzięli udział najbliżsi generała: żona – Małgorzata Papała i ojciec – Jan Papała. Kwiaty na grobie tragicznie zmarłego Szefa Policji złożył Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji insp. Józef Gdański, a także Komendant Powiatowy Policji w Jarosławiu mł.insp. Janusz Dymek wraz I Zastępcą - podinsp. Wacławem Cząstką. Cześć zmarłemu oddał również Wójt Gminy Pruchnik – Stanisław Górski.

(źródło: KWP w Rzeszowie)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja