Nastolatkowie okradli kilkadziesiąt samochodów - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nastolatkowie okradli kilkadziesiąt samochodów

Data publikacji 28.07.2009

Około 50 włamań i kradzieży - to wstępny bilans blisko rocznej przestępczej działalności nastolatków zatrzymanych w miniony czwartek w Krośnie. Okazało się, że podejrzanym pomagał jeszcze jeden nieletni. Młodzi ludzie kradli paliwo i anteny CB. Działali tak długo, gdyż większość pokrzywdzonych nie zawiadamiała Policji o kradzieżach.

Czwartkowe włamania okazały się jedynie przysłowiowym wierzchołkiem góry lodowej. Podczas przesłuchań obaj 17-latkowie przyznali się, że od ubiegłego roku okradli na terenie Krosna około 50 samochodów. Ich głównym celem było paliwo i anteny CB. Podejrzani wyłamywali elementy zabezpieczenia wlewów paliwa, wyrządzając szkody znacznie przekraczające wartość kradzionej benzyny. Policjanci ustalili, że 17-latkom pomagał 16-letni mieszkaniec gminy Korczyna.

Podczas wizji lokalnej młodzi ludzie określili czas oraz wskazali miejsca, w których stały okradane przez nich pojazdy. Najpoważniejszych włamań chłopcy dokonali w połowie czerwca na terenie Iskrzyni i Korczyny. Z pięciu samochodów ciężarowych i traktora ukradli kilkaset litrów oleju napędowego i anteny CB, powodując straty przekraczające 5 tys. zł.

Poza kradzieżami z samochodów ciężarowych celem sprawców były również samochody osobowe zaparkowane w rejonie ulic: Mickiewicza, Wojska Polskiego, Grodzkiej, Czajkowskiego, Traugutta, 1000-lecia oraz na parkingu obok szpitala przy ul. Korczyńskiej. Sprawcy kradli z nich po kilka lub kilkanaście litrów paliwa i przez co większość pokrzywdzonych zauważała kradzież dopiero podczas wizyty na stacji benzynowej.

Szacunkowe szkody wyrządzone przez nastolatków wynoszą kilkanaście tysięcy zł. Spośród 19 ustalonych do tej pory właścicieli okradzionych aut, jedynie 11 zgłosiło wcześniej fakt włamania.

Dlatego też prosimy o kontakt z krośnieńską Policją, za pośrednictwem nr tel. (013) 43 29 900 lub e-mail: krosno@podkarpacka.policja.gov.pl, właścicieli samochodów, z których w ciągu ostatniego roku skradziono paliwo na terenie Krosna.

Obydwaj 17-latkowie, do czasu rozprawy w sądzie, pozostaną pod dozorem Policji. Za kradzieże z włamaniem grozi im kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. 16-latek za swoje czyny odpowie przed sądem rodzinnym.

(źródło: KWP w Rzeszowie)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja