Rodzinna tragedia - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rodzinna tragedia

Data publikacji 28.07.2009

Opoczno – rodzinna tragedia z alkoholem w tle. Policjanci przedstawili zarzut zabójstwa 36-letniemu mężczyźnie, który w 27 lipca około północy udusił swoją 77-letnią ciotkę. 27 lipca po godzinie 1 w nocy opoczyńska komenda została powiadomiona przez Pogotowie Ratunkowe.

Zgłaszający powiedział że najprawdopodobniej w jednym z domów w miejscowości Brzustowiec w gminie Drzewica doszło do zabójstwa.

Śledczy pod nadzorem Prokuratora Rejonowego wykonali niezbędne czynności procesowe i zabezpieczyli liczne ślady biologiczne. Ustalono, że podejrzewanym o dokonanie morderstwa może być 36-letni bratanek zamordowanej, który wraz z rodziną mieszkał w jednym domu z 77-letnią ofiarą.

Mężczyzna był skonfliktowany ze swoją ciotką i często dochodziło pomiędzy nimi do ostrej wymiany zdań i kłótni. Feralnego dnia eskalacja negatywnych emocji i wzajemnej niechęci do siebie w połączeniu z alkoholem, który spożył 36-latek skończyła się tragicznie – mężczyzna wszedł do pokoju swojej ciotki i udusił ją w czasie snu.

Zatrzymany 36-latek podczas przesłuchania przyznał się do zamordowania swojej ciotki. Śledczy przedstawili mu zarzut zabójstwa.

Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 8 lat, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony
Polska Policja