Policjanci polscy i brytyjscy uratowali desperata - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci polscy i brytyjscy uratowali desperata

Data publikacji 30.07.2009

Mężczyzna, mieszkający od kilku lat w Londynie, zadzwonił do rodziny w Grudziądzu i poinformował, że zamierza popełnić samobójstwo. Dzięki natychmiastowej reakcji i doskonałej współpracy policjantów polskich i brytyjskich udało się w porę dotrzeć do desperata. Uratowany mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Do zdarzenia doszło wczoraj, kwadrans po 23:00. Wtedy dyżurny grudziądzkiej komendy odebrał telefon od kobiety, która poinformowała, że jej wujek zamierza popełnić samobójstwo.

Z relacji zgłaszającej wynikało, że mieszka on w Londynie. Kobieta chwilę wcześniej kontaktowała się z nim telefonicznie i wówczas usłyszała o jego zamiarze. Policjant zareagował natychmiast. O wszystkim poinformował dyżurnego Biura Międzynarodowej Współpracy Policji w Komendzie Głównej - ten natomiast brytyjskich policjantów. Funkcjonariusze szybko dotarli do desperata.

Uratowany 50-latek został przewieziony do szpitala.

Polsko-brytyjska akcja zakończyła się szczęśliwie. Dzięki natychmiastowej reakcji i doskonałej współpracy policjantów obu krajów grudziądzcy funkcjonariusze mogli przekazać rodzinie dobrą wiadomość.

(źródło: KWP w Bydgoszczy)

Powrót na górę strony
Polska Policja