Pijany próbował staranować radiowóz - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany próbował staranować radiowóz

Data publikacji 30.07.2009

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, próbował staranować radiowóz, zepchnął z drogi dwa inne samochody. Po kilkuminutowym pościgu policjanci choszczeńskiej drogówki zatrzymali pijanego kierowcę VW Golfa. Mężczyzna miał w organizmie prawie 2,4 promila alkoholu. Odpowie za napaść na policjantów, spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, kierowanie w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Policjanci choszczeńskiej drogówki na drodze między Kołkami a Brzezinami wczoraj około 14:00 zauważyli VW Golfa, którego kierowca miał widoczne problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy. Na podawane mu przez policjantów sygnały do zatrzymania, mężczyzna zareagował zwiększeniem prędkości. Aby uniknąć zderzenia, kierowca radiowozu musiał zjechać na pobocze. Uciekający mężczyzna jechał środkiem drogi. Dwa nadjeżdżające z przeciwnej strony samochody zmuszone były zjechać do rowu. Chwilę później golf skręcił do lasu. W miejscu, gdzie leśny dukt przecinał polanę, zatrzymali go policjanci. Kierowca bezskutecznie próbował uciekać dalej pieszo.

45-letni mieszkaniec gminy Bierzwnik miał w organizmie prawie 2,4 promila alkoholu. Jechał samochodem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. VW Golf nie miał przeglądu i był niesprawny technicznie.

Zatrzymany mężczyzna odpowie za napaść na policjantów, spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, kierowanie w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

(źródło: KWP w Szczecinie)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja