Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany w Polsce, zatrzymany w Szkocji

Data publikacji 30.07.2009

33-letniego Mariusza W., członka zorganizowanej grupy przestępczej kierowanej przez Janusza G., przekonwojowano wczoraj wieczorem z Londynu do Warszawy. Mężczyzna był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez wolski sąd rejonowy. Ma odpowiedzieć za wymuszenie rozbójnicze, pozbawienie wolności, porwanie i udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około 21.00 na warszawskim lotnisku "Okęcie" wylądował samolot z Londynu. Na pokładzie znajdował się 33-letni Mariusz W., którego przekonwojowano do Polski. Mężczyźnie, poszukiwanemu ENA, zarzuca się m.in. działanie w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, kierowanej przez Janusza G. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, przestępcy zajmowali się wymuszeniami rozbójniczymi, napadami rabunkowymi, obrotem i produkcją środków odurzających i psychotropowych, uprowadzeniami dla okupu, oszustwami paliwowymi i kredytowymi oraz wręczaniem łapówek funkcjonariuszom publicznym. Grupa działała na terenie całego kraju. Dotychczas w tej sprawie zatrzymano kilkanaście osób. Sam szef grupy wpadł w ręce Policji w grudniu 2005 r.

Zatrzymany w Szkocji Mariusz W. podejrzewany jest również o wymuszenie rozbójnicze. W 2004 r. grupa przestępcza, której był członkiem, uprowadziła dla okupu dwóch obywateli Turcji. Sprawcy żądali wówczas od rodziny w jednym przypadku 190 tys. dolarów, w drugim - 500 tys. dolarów. Mężczyzna, podobnie jak pozostali członkowie grupy, odpowie także za pozbawienie wolności obywatela Turcji i Polski, do którego doszło w połowie 2004 r.

Mariusz W. trafił do policyjnego aresztu. Za przestępstwa, których się dopuścił, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KSP)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja