Zatrzymany kolejny członek zorganizowanej grupy międzynarodowych przemytników - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany kolejny członek zorganizowanej grupy międzynarodowych przemytników

Data publikacji 31.07.2009

Policjanci do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali 25-letniego Marcina W. podejrzanego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze międzynarodowym zajmującej się przemytem papierosów na wielką skalę. Do pierwszych zatrzymań doszło pod koniec czerwca br. W sumie zatrzymano 22 osoby, którym zarzuca uszczuplenie budżetu państw Unii Europejskiej na sumę nie mniejszą niż 8 milionów złotych.

Na ślad grupy trafili jednocześnie policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą w Lublinie i we Włoszech. Informacje związane z aktywnością grupy przestępczej trafiły z Włoch i Biura OLAF w Brukseli do Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie. Jak się okazało lubelscy policjanci posiadali zbieżne informacje. Wspólne śledztwo szybko przyniosło pożądane efekty.

Śledczy ustalili, że zorganizowana grupa przestępcza działała na terenie Polski i Republiki Włoskiej co najmniej od stycznia 2006 roku do grudnia roku 2008. Zajmowała się przemytem papierosów na wielką skalę. Szlaki przemytnicze prowadziły z Ukrainy do krajów Unii Europejskiej przez Rumunię, Austrię, Grecję oraz Słowenię i Chorwację do Włoch. W tym czasie przestępcy dokonali co najmniej 53 przemytów papierosów. Straty unijnego budżetu szacunkowo wyliczono na około 8 milionów złotych.

Do pierwszej realizacji doszło w czerwcu br. Wtedy zatrzymano 21 osób.

Tym razem zarzuty udziału w grupie i wprowadzania w błąd urzędów skarbowych usłyszał 25-letni Marcin W. Wczoraj został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Dotychczas tymczasowo aresztowano 9 osób. Wszystkim zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

(źródło: KWP w Lublinie)

Powrót na górę strony
Polska Policja