Narkotykowe zatrzymania - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotykowe zatrzymania

Data publikacji 31.07.2009

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 36-letnią kobietę i 9 mężczyzn, w wieku od 18 do 35 lat, którzy najprawdopodobniej trudnili się dystrybucją środków odurzających na terenie województwa świętokrzyskiego. Za wprowadzanie do obrotu środków odurzających może im grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Od pewnego czasu policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach Komendy Powiatowej Policji w Busku Zdroju rozpracowywali środowisko dilerów narkotykowych. Efektem tych czynności było zatrzymanie 10 osób, które najprawdopodobniej trudniły się tym procederem. Wczoraj przy udziale antyterrorystów, kryminalni weszli jednocześnie do kilku mieszkań. W trakcie przeszukań zabezpieczono amfetaminę, brązowo – zielony susz, wagi laboratoryjne, telefony komórkowe, broń gazową oraz kamizelkę kuloodporną. Na posesji jednej z zatrzymanych osób ujawniono sadzonki konopi indyjskich.

Cała „dziesiątka” noc spędziła w policyjnych aresztach. Dzisiaj wszyscy składają wyjaśnienia. Jeśli potwierdzą się przypuszczenia, że osoby te współdziałały ze sobą i wprowadzały do obrotu środki odurzające to grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(źródło: KWP w Kielcach)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja