Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani dilerzy narkotykowi z Wielkopolski

Data publikacji 31.07.2009

Pięciu podejrzanych o handel narkotykami zatrzymali policjanci Centralnego Biura Śledczego oraz policjanci z Poznania i Kalisza. Mężczyźni działali w zorganizowanej grupie przestępczej, której trzon został rozbity pod koniec maja. Wszystkim grozi do 10 lat więzienia.

Policjanci zajmujący się ściganiem handlarzy narkotyków zatrzymali w Kaliszu i w jednej z miejscowości w pobliżu Błaszek pięć osób. Podczas przeszukania znaleziono wagę elektroniczną i ponad 200 g sproszkowanej substancji, którą przekazano do badań na zawartość narkotyku.

Wśród zatrzymanych jest także kobieta, która zdaniem śledczych zajmowała się dystrybucją narkotyków. Podejrzani są pozostałymi członkami zorganizowanej grupy przestępczej działającej na południu Wielkopolski. Grupa ta została rozbita w maju przez CBŚ a jej najbardziej aktywni i niebezpieczni członkowie trafili do aresztu.

W maju podczas policyjnej akcji w ręce śledczych wpadło sześciu podejrzanych. Podczas przeszukania znaleźli 3,3 kg amfetaminy i wagi elektroniczne. W ręce funkcjonariuszy wpadł między innymi Marek W. ps. Waluś uznawany za szefa tej grupy przestępczej. Do policyjnego aresztu trafili także jego kompani – Gruby, Łysy, Aro, Kung Fu Panda i inni. Zdaniem policyjnych detektywów mężczyźni działali w zorganizowanym zespole, w którym każdy miał określoną rolę. Jedni zajmowali się sprzedażą narkotyków, a inni odbierali pieniądze od drobniejszych dilerów. Narkotyki trafiały do odbiorców w Kaliszu i okolicach.

Funkcjonariusze z CBŚ zajmowali się sprawą od roku. Mieli początkowo pojedyncze informacje o handlarzach. One wzbudziły podejrzenia i zainteresowanie policjantów. Kolejne napływające wiadomości wskazywały, że w Kaliszu i okolicach działa większy gang narkotykowych dilerów. Policjanci od kwietnia br. zaczęli systematycznie zatrzymywać drobnych handlarzy. Osiem osób usłyszało zarzuty, a część z nich trafiła do aresztu. Podczas przeszukań policjanci znaleźli wtedy łącznie 830 g amfetaminy.

Podczas majowej akcji policjanci znaleźli 164 g. uznawanej za luksusowy narkotyk kokainy. Była ona umieszczona w kilkunastu kapsułkach, które są używane przez przemytników. Kapsułki są połykane przez kurierów i przemycane w organizmie przez granice.

De tej pory w sprawie handlu narkotykami policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 23 podejrzanych. Na poczet ewentualnych kar zabezpieczono majątek należący do narkotykowych handlarzy – luksusowe samochody, pieniądze w gotówce i inne wartościowe przedmioty.

Za posiadanie narkotyków, handel nimi oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi kara do 10 lat więzienia.

(źródło: KWP w Poznaniu)

Powrót na górę strony
Polska Policja