Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca fałszywego alarmu bombowego

Data publikacji 07.08.2009

Policjanci z IV komisariatu, wspólnie z wydziałem Kryminalnym KMP w Lublinie, namierzyli i zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu bombowego. Jest nim 21-letni Przemysław S., który zadzwonił do Sądu Rejonowego w Lublinie i powiadomił o podłożeniu ładunku wybuchowego. Ewakuowano z budynku wszystkie znajdujące się tam osoby. Alarm okazał się głupim żartem. Autor żartu odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w środę około godz. 10.00. W jednym z sekretariatów sądu przy ul. Wallenroda w Lublinie pracownica odebrała telefon. W słuchawce usłyszała głos mężczyzny. Rozmówca poinformował, że w budynku sądu podłożona jest bomba zegarowa.

Zaraz po otrzymaniu informacji na miejsce wysłani zostali policjanci z IV komisariatu, policyjni pirotechnicy oraz funkcjonariusze z psami tropiącymi do wyszukiwania ładunków wybuchowych. Podjęto decyzję o ewakuacji osób z kilku budynków sądu. Ładunku nie znaleziono.

Sprawą ustalenia sprawcy fałszywego alarmu zajęli się kryminalni z IV komisariatu oraz funkcjonariusze z wydziału Kryminalnego KMP w Lublinie. Już następnego dnia od zdarzenia wytypowali mężczyznę, który mógł być autorem „głupiego żartu”. Okazał się nim 21-letni Przemysław M., mieszkaniec Lublina. Mężczyzna został zatrzymany jednak nie w Lublinie, a w Łęcznej - w mieszkaniu swojej babki, u której przebywał. Okazało się, że to właśnie z jej telefonu stacjonarnego 21-latek zadzwonił do sądu.

Mężczyzna wczoraj po południu trafił na komisariat, gdzie był przesłuchiwany. Dziś przed południem zostanie doprowadzony do prokuratury. Za swoje „żarty” wkrótce odpowie przed sądem.

Policja przypomina i ostrzega. Amatorzy fałszywych alarmów nie mogą czuć się bezkarnie. Ich ustalenie to tylko kwestia czasu. Oprócz odpowiedzialności karnej sprawca fałszywego alarmu może zostać zobowiązany do zwrotu kosztów akcji wszystkich służb ratunkowych. Przestrzegamy wszystkich przed podobnymi zachowaniami, które mogą mieć bardzo poważne następstwa. Trzeba zdać sobie też sprawę, że policja dysponuje coraz nowszymi metodami wykrywania tego rodzaju przestępstw.

(źródło: KWP w Lublinie)

Powrót na górę strony