Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany obywatel Niemiec podejrzany o pedofilię

Data publikacji 13.08.2009

Policjanci ze Stalowej Woli zatrzymali obywatela Niemiec, poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania przez sąd w Norymberdze. 48-letni mężczyzna podejrzany jest o wykorzystywanie seksualne swoich córek. Jutro Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu zdecyduje o dalszym losie zatrzymanego.

48-letni Niemiec zatrudniony jest w jednym z zagranicznych przedsiębiorstw w powiecie tarnobrzeskim. Dla tej firmy pracował od kilku lat, a od wiosny br. na stałe związał się z jej polską filią. Mężczyzna mieszkał w jednej z miejscowości powiatu stalowowolskiego.

23 czerwca br. sąd w Norymberdze wydał Europejski Nakaz Aresztowania. Podstawą poszukiwań jest wykorzystywanie seksualne córek w latach 1992-2003. Zgodnie z niemieckim kodeksem karnym przestępstwo to zagrożone jest karą do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zatrzymali mężczyznę wczoraj, po dokonaniu sprawdzeń przez Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP. 48-latek był przesłuchiwany przez prokuratora. Jutro Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu zdecyduje, czy dojdzie do ekstradycji.

(źródło: KWP w Rzeszowie)

Powrót na górę strony