Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany piąty podejrzany o zabójstwo

Data publikacji 13.08.2009

Już wcześniej funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zatrzymali czterech mieszkańców Trójmiasta, którym postawiono już zarzuty zabójstwa. Ich ofiara - 31-letni mężczyzna - stracił życie w wyniku porachunków grup przestępczych. Aktualnie mężczyźni przebywają w areszcie. Policjanci ustalili także piątego podejrzanego o to zabójstwo. Dziś prokuratura wystawi za nim list gończy.

W kwietniu i maju br. policjanci z Centralnego Biura Śledczego rozbili zorganizowaną grupę przestępczą działającą na terenie Wejherowa, Rumi i Redy. Zatrzymano czterech członków tej grupy, w tym jej lidera. To mężczyźni w wieku od 19 do 41 lat.

Zatrzymani mieszkańcy Trójmiasta usłyszeli zarzuty m.in. zabójstwa. Pod koniec stycznia br., w wyniku porachunków grup przestępczych pozbawili życia 31-letniego mężczyznę.

Sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Zostali osadzeni w aresztach na oddziałach dla osób szczególnie niebezpiecznych.

Pracujący nad sprawą funkcjonariusze ustalili piątego mężczyznę podejrzanego o to zabójstwo, który prawdopodobnie ukrywa się poza granicami kraju.

Zabójstwo zagrożone jest karą 25 lat pozbawienia wolności lub dożywociem.

(źródło: KWP w Gdańsku)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.81 MB)

Powrót na górę strony