Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Projektowali na nielegalnym oprogramowaniu

Data publikacji 13.08.2009

Właścicielom jednej z firm architektonicznych w Gdańsku Wrzeszczu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności za korzystanie z nielegalnego oprogramowania w biurze firmy.

Wczoraj o godzinie 10.00 gdańscy policjanci zwalczający korupcję i przestępczość gospodarczą gdańskiej komendy miejskiej wspólnie ze specjalistami do spraw informatyki śledczej weszli do jednego z biur architektonicznych na terenie Wrzeszcza. Funkcjonariusze mieli informację, że pracownicy tej firmy używają nielegalnych oprogramowań do projektowania.

Działania policjantów doprowadziły do zabezpieczenia 11 komputerów, na których zainstalowano 46 nielegalnych programów graficznych oraz programów do projektowania, których łączna wartość wynosiła ponad 360 tys. zł.

Na miejscu sprawdzono 13 komputerów i aż w 11 stwierdzono obecność 46 nielegalnych programów. Ustalenia wykazały, że dwóch 35-letnich właścicieli biura nie posiadało licencji na używanie tych programów.

Za kradzież oprogramowania komputerowego w celu uzyskania korzyści majątkowych grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jednak z uwagi na starty o znacznej wielkości sprawcom może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Gdańsku)
 

Powrót na górę strony