Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli prawie 5 kg amfetaminy

Data publikacji 14.08.2009

Policjanci z CBŚ, Gdańska i Elbląga zatrzymali podczas transakcji narkotykowej dwóch mężczyzn i zabezpieczyli prawie 5 kg amfetaminy o czarnorynkowej wartości około 150 tys. złotych. Narkotyki ukryte były w jednym z samochodów, którymi członkowie grupy przestępczej przyjechali do Elbląga. 32-latek i 27-latek usłyszeli już zarzuty i zostali aresztowani na 3 miesiące.

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego, komendy wojewódzkiej w Gdańsku i miejskiej w  Elblągu  zatrzymali dwóch członków zorganizowanej grupy przestępczej. Mężczyźni zostali zatrzymani w Elblągu podczas transakcji narkotykowej. W ich samochodzie policjanci znaleźli prawie 5 kilogramów amfetaminy. Czarnorynkowa wartość narkotyków to około 150 tys. złotych.

Z zabezpieczonych środków odurzających można było przygotować i sprzedać co najmniej 58 tys. porcji. Zatrzymani mężczyźni to 32-letni mieszkaniec Tczewa i 27-latek z Ciechanowa.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono dwa samochody osobowe o wartości około 30 tys. złotych, którymi zatrzymani przyjechali w celu sfinalizowania transakcji kupna-sprzedaży amfetaminy.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty popełnienia przestępstw narkotykowych (obrót znacznymi ilościami substancji psychotropowych). Obu zatrzymanych sąd aresztował na 3 miesiące.

Policjanci określają sprawę jako rozwojową i przewidują kolejne zatrzymania.

Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

(źródło: KWP w Gdańsku)
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.3 MB)

Powrót na górę strony