Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli 2,5 tys. podrobionych par butów

Data publikacji 14.08.2009

Bydgoscy policjanci ujawnilii około 2,5 tys. par butów, które najprawdopodobniej mają podrobione znaki towarowe. Nielegalny towar przewieziono do komendy 3 ciężarówkami. Przedstawiciel jednej z firm, której buty zostały zabezpieczone, wstępnie oszacował straty na ponad 50 tys. zł. Za handel produktami z podrobionymi znakami towarowymi grozi kara do 2 lat więzienia.

Wczoraj policjanci z komendy miejskiej w Bydgoszczy zarekwirowali około 2,5 tys. par butów. Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zbierali informacje dotyczące handlu produktami posiadającymi podrobione znaki towarowe. Informacje, które zebrali zaprowadziły ich do bydgoskiego Fordonu. Tam w jednym z pawilonów handlowych zabezpieczyli buty sportowe z podrobionymi znakami znanych światowych firm. Właściciel oferował je do sprzedaży za pośrednictwem jednego z portali internetowych.

Towar przewieziono trzema ciężarówkami do komendy. W działaniach policyjnych brał udział przedstawiciel jednej z firm produkujących obuwie, który na miejscu sprawdzał ich oryginalność. Dotychczas ustalono, że ponad 200 par, to buty z podrobionymi znakami towarowymi tej firmy. Jej straty oszacowano na ponad 50 tys. złotych. W przypadku pozostałych wypowiedzą się przedstawiciele kolejnych producentów.

Za handel produktami z podrobionymi znakami towarowymi grozi kara do 2 lat więzienia. Prowadzone śledztwo odpowie na pytanie, kto poniesie odpowiedzialność za wprowadzenie „podróbek” do obrotu.

(źródło: KWP w Bydgoszczy)
 

Powrót na górę strony