Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzone pieniądze

Data publikacji 14.08.2009

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Szczecinie zatrzymali dwie osoby w związku z wyprowadzeniem z jednej z firm 122 tys. zł na podstawie przerobionej faktury. Prokuratura Rejonowa Szczecin Prawobrzeże wszczęła w tej sprawie śledztwo i przedstawiła zarzuty.

Sprawę zapoczątkowały czynności operacyjne policjantów z komendy wojewódzkiej zwalczających przestępczość gospodarczą. 27-letnia kobieta była zatrudniona w jednej z firm z siedzibą w Szczecinie na stanowisku specjalisty ds. finansowo-handlowych. Z tego względu miała wpływ na rozliczanie faktur swojego pracodawcy, a co za tym idzie bieżący dostęp do tego rodzaju dokumentów.

Dotychczas ustalono, że kobieta przerobiła numer konta na już wcześniej zrealizowanej fakturze opiewającej na kwotę 122 tysięcy złotych. Właśnie taka kwota została przelana przez na jej konto przez firmę. Wskazane konto zostało założone specjalnie w celu realizacji tego przestępstwa. Kobiecie pomagał w tym jej 23-letni brat i jego kolega.

Z uwagi na uzyskanie informacji przez organy ścigania o powyższym zdarzeniu policjanci zatrzymali rodzeństwo. Wcześniej wyłudzone środki zostały zablokowane na koncie i sprawcy pomimo kilku prób nie zdołali wypłacić żadnych środków z bankomatu.

Zatrzymani usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Zostały wobec nich zastosowane środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru i poręczenia majątkowego. Podejrzanym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Szczecinie)
 

Powrót na górę strony