Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W "bombowej" sprawie

Data publikacji 14.08.2009

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali kolejnego przestępcę grupy handlującej materiałami wybuchowymi. Mężczyzna wspólnie z innymi osobami zbierał na wojskowym poligonie niewybuchy i wydobywał z nich materiały wybuchowe. Adam G. ukrywał się przed Policją na terenie Niemiec.

Policjanci z CBŚ w okolicach Piły zatrzymali 22-letniego Adama G. Mężczyzna ten jest 11 osobą zatrzymaną w sprawie posiadania oraz handlu materiałami wybuchowymi. Wiedząc, że policjanci chcą go zatrzymać ukrywał się na terenie Niemiec. Kiedy na kilka dni pojawił się swojej rodzinnej miejscowości natychmiast został aresztowany. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat więzienia.

Policyjna operacja zlikwidowania całej "bombowej" grupy została przeprowadzona w kwietniu tego roku. Na gorącym uczynku w ręce grupy realizacyjnej CBŚ wpadło wówczas trzech handlarzy. W tym samym czasie w innych miejscach policjanci zatrzymali pozostałe osoby zamieszane w proceder.

Mężczyźni na poligonie wojskowym w Drawsku i Bornym Sulinowie, przy wykorzystaniu wykrywaczy do metalu i quadów, penetrowali poligony w poszukiwaniu niewybuchów. Znalezione bomby i pociski przewozili na teren swoich posesji, gdzie je rozcinali i wydobywali materiały wybuchowe. Policjanci przeszukując domy i posesje należące do zatrzymanych znaleźli ponad 100 pocisków burzących, bombę lotniczą, granaty moździerzowe i ręczne oraz ponad tysiąc zapalników. Funkcjonariusze biorący udział w operacji zabezpieczyli również 10 kg niebezpiecznego heksogenu i trotylu.

(źródło: KWP w Poznaniu)
 

Powrót na górę strony