Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trafienie w narkotykowy przemyt

Data publikacji 14.08.2009

Ponad 11 kilogramów marihuany przechwycili funkcjonariusze CBŚ, współdziałając z celnikami, funkcjonariuszami straży granicznej i policjantami z Inowrocławia. Szlak przemytniczy wiódł z Europy Zachodniej do Polski. Do policyjnego aresztu trafiło 5 mężczyzn. Zdaniem funkcjonariuszy sprawa jest rozwojowa i nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Policjanci CBŚ podczas rozpracowywania zorganizowanej przestępczości wpadli na trop szlaku narkotykowego wiodącego z Europy Zachodniej do naszego kraju. Zebrane do sprawy dowody pozwoliły uderzyć w ten przestępczy proceder.

W nocy ze środy na czwartek na przejściu granicznym w Świecku policjanci CBŚ, współpracując z funkcjonariuszami służby granicznej i celnikami, zatrzymali volkswagena caravelle. Trafienie okazało się celne. W przewożonej na doczepionej do auta lawecie skodzie octavia funkcjonariusze znaleźli to, czego szukali. Wewnątrz, w komplecie kół zapasowych, ukryte były zafoliowane porcje suszu.

Funkcjonariusze przypuszczali, że to nie jedyny transport. Dlatego druga grupa funkcjonariuszy CBŚ i policjantów z Inowrocławia zajęła się innym pojazdem. I tym razem również trafili.

Wczoraj przed południem na ul. Poznańskiej w Inowrocławiu zatrzymali, jak się później okazało, drugiego przewoźnika. W volkswagenie passacie przewożonym na lawecie samochodu iveco funkcjonariusze, podobnie jak poprzednio, znaleźli cztery koła zapasowe, a w środku paczki z marihuaną.

W sumie policjanci znaleźli 41 paczek o łącznej wadze blisko 11,5 kg. Narkotyki trafiły już w ręce ekspertów z laboratorium kryminalistycznego komendy wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Do sprawy zatrzymanych zostało 5 mężczyzn w wieku od 21 do 33 lat. Trzej to mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego, pozostali -  woj. wielkopolskiego i mazowieckiego. Wszyscy usłyszeli zarzut przywozu wewnątrzwspólnotowego znacznych ilości środków odurzających w celu wprowadzenia ich do obrotu.

Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za to przestępstwo grozi kara od 3 do 10 lat więzienia. Jeszcze tego samego dnia policjanci doprowadzili zatrzymanych przed oblicze prokuratora z wnioskiem o zastosowanie wobec nich środków zapobiegawczych. Dzisiaj o ich losie zadecyduje sąd.

Policjanci na poczet przyszłych kar zabezpieczyli znalezione u mężczyzn ponad 11,5 tys. euro.

Zdaniem pracujących nad sprawą funkcjonariuszy sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są dalsze zatrzymania.

(źródło: KWP w Bydgoszczy)

Powrót na górę strony