Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ przechwyciło narkotyki za milion złotych

Data publikacji 16.08.2009

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 8 osób powiązanych z tak zwaną grupą "żoliborską", przechwycili narkotyki o czarnorynkowej wartości około miliona złotych i dwie sztuki broni. Mężczyźni w wieku od 20 do 30 lat wpadli na terenie Warszawy i województwa podkarpackiego. Zatrzymani usłyszą zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających oraz posiadania broni palnej.

Do policjantów Centralnego Biura Śledczego od pewnego czasu docierały sygnały o próbach wznowienia działalności przez tak zwaną grupę „żoliborską”, działającą nie tylko w samej Warszawie, ale także na terenie całego kraju. Z ich ustaleń wynikało, że podejrzewani zajmują się obrotem środkami odurzającymi i handlem bronią. Dzięki swojej pracy funkcjonariusze CBŚ wpadli na trop osób powiązanych z grupą. Wspólnie z kolegami z komendy stołecznej podjęli działania mające na celu rozbicie jej.

Pierwsze uderzenie nastąpiło na Żoliborzu. Właśnie tam w ręce policjantów wpadło czterech młodych mężczyzn, mieszkańców województwa podkarpackiego. Funkcjonariusze znaleźli przy nich przeszło kilogram marihuany. Kilka godzin później zatrzymali kolejnego członka grupy, tym razem na Podkarpaciu. Miał przy sobie ponad pół kilograma heroiny. Na tym nie koniec. Policjanci ustalili, że pozostali członkowie grupy szykują duży transport środków odurzających.

Mężczyźni mieli poruszać się po warszawskiej Białołęce. Funkcjonariusze zastawili pułapkę. Kiedy zauważyli podejrzane auto wkroczyli do akcji. Kierowca osobowego seata nie reagował na wezwania policjantów, próbował uciekać taranując jadące ulicą auto. Policjanci CBŚ oddali w stronę uciekającego pojazdu kilka strzałów dziurawiąc opony. Chwilę potem trzech mężczyzn leżało już na ulicy z kajdankami na nadgarstkach. Okazało się, że w aucie było ponad cztery kilogramy heroiny oraz dwie sztuki broni w tym pistolet maszynowy z tłumikiem.

Z informacji funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego wynika, że czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków, w sumie, może sięgać około miliona złotych. Zatrzymani usłyszą zarzuty obrotu znacznej ilości narkotyków oraz posiadania broni palnej. Sprawę prowadzi prokuratura okręgowa dla Warszawy Pragi. Sąd zadecyduje o dalszym losie zatrzymanych mężczyzn.


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.05 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony