Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany założyciel grupy narkotykowej

Data publikacji 17.08.2009

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali pod Poznaniem poszukiwanego listem gończym mężczyznę. Szymon Ch. jest podejrzewany o założenie i kierowanie grupą przestępczą zajmującą się handlem narkotykami.

Zatrzymanie 33-letniego Szymona Ch. to kolejny krok w sprawie, opisywanej 26 czerwca br. Wówczas policjanci złapali 9 przestępców, którzy na terenie powiatu obornickiego, pilskiego, szamotulskiego i wągrowieckiego na dużą skalę zajmowali się rozprowadzaniem narkotyków. W ciągu kilku lat wprowadzili oni w obieg kilkadziesiąt kilogramów marihuany i amfetaminy.

Grupa śledczych od ponad roku zajmowała się tą sprawą. Ich celem było rozbicie grupy handlarzy i zatrzymanie wszystkich jej członków. Policjanci wspomagani przez antyterrorystów zatrzymali 8 przestępców. Kolejny trafił w ręce kryminalnych na poznańskim lotnisku.

W trakcie przeszukiwania mieszkań policjanci zabezpieczyli około kilograma narkotyków i ostrą amunicję.

Założyciel grupy Szymon Ch. w tym czasie ukrywał się, często zmieniał miejsce zamieszkania i co raz to wyjeżdżał. Na początku sierpnia Sąd Rejonowy w Pile, za założenie i kierowanie grupą przestępczą, wydał za mężczyzną list gończy. W piątek Szymon Ch. został zatrzymany przez policjantów z Zespołu Poszukiwań Celowych.

W piątek rano policjanci z „celówki” i SPAP-u wkroczyli do jednego z mieszkań w Dąbrówce. Policjanci zastali tam zaskoczonego przestępcę. W trakcie przeszukania zabezpieczono 6 telefonów komórkowych i pieniądze w kwocie kilku tysięcy złotych.

Za założenie grupy przestępczej oraz za sprawowanie nad nią kierownictwa, może mu grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Poznaniu)

Powrót na górę strony