Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Częstowali kolegów marihuaną

Data publikacji 18.08.2009

Policjanci z Przemyśla zatrzymali 5 osób zamieszanych w przestępstwa narkotykowe. Trzech z nich jest podejrzanych o to, że wielokrotnie udzielało narkotyków nieletnim, a kolejnych dwóch o handel marihuaną. Wobec podejrzanych zastosowano policyjne dozory i tymczasowy areszt.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego przemyskiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 17, 18 i 20 lat, którzy udzielali środki odurzające swoim kolegom. Z policyjnych ustaleń wynika, że osoby te w przeciągu ostatnich kilku miesięcy kilkadziesiąt razy częstowały marihuaną siedmiu nieletnich kolegów.

Cała trójka usłyszała już zarzuty popełnienia przestępstwa. Na wniosek policji prokuratura zastosowała wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za udzielanie narkotyków nieletnim grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

To jednak nie koniec tej sprawy. Funkcjonariusze zajmujący się przestępczością narkotykową dotarli także do osób, u których zaopatrywali się młodzi mężczyźni. Mieszkańcy Przemyśla (w wieku 17 i 24 lat) są podejrzani o handel środkami odurzającymi. Wobec młodszego prokuratura zastosowała środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru natomiast starszego sąd aresztował na okres 2 miesięcy. Mężczyznom grożą kary pozbawienia wolności do 10 lat.

(źródło: KWP w Rzeszowie)
 

Powrót na górę strony