Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowali wyłudzić kredyt

Data publikacji 18.08.2009

Ostrołęccy policjanci zatrzymali pięć osób, które na podstawie sfałszowanej dokumentacji o zatrudnieniu i dochodach, próbowało wyłudzić kredyt w jednym z banków w Ostrołęce.

Wczoraj przed godziną 14:00 policjanci w jednym z banków w Ostrołęce zatrzymali 27-letniego mieszkańca gm. Goworowo. Mężczyzna na podstawie sfałszowanej dokumentacji o zatrudnieniu i osiąganych dochodach usiłował wyłudzić kredyt w wysokości 40 tys.zł. Kilkanaście minut później policja zatrzymała dwóch jego wspólników 21- i 23-latka oraz 18-letnią dziewczynę. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Samochód, którym przyjechali do banku, miał fałszywe tablice rejestracyjne. Oryginalne były schowane w bagażniku. Kilka godzin później na terenie gm. Myszyniec policjanci zatrzymali kolejnego mężczyznę. 33-latek jest podejrzewany o kierowanie grupą zajmującą się wyłudzaniem kredytów.

W mieszkaniach zatrzymanych osób policjanci zabezpieczyli szereg umów kredytowych. Istnieje duże prawdopodobieństwo, iż uzyskane  w różnych bankach pożyczki zostały udzielone na podstawie sfałszowanych zaświadczeń.

Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są dalsze zatrzymania.

(źródło: KWP w Radomiu)

Powrót na górę strony