Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Plantacja konopi zlikwidowana

Data publikacji 19.08.2009

Lubelscy policjanci w ramach ogólnopolskiej akcji „Mak-Konopie 2009” dzięki anonimowej informacji na specjalny numer telefonu odnaleźli plantację konopi indyjskich. Na terenie posesji w jednej z dzielnic Lublina funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 241 krzaków konopi. Za nielegalną uprawę grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

W celu zabiegania zjawisku narkomanii i ograniczeniu dystrybucji środków odurzających funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie oraz z podległych komisariatów w Bychawie, Bełżycach i Niemcach w ramach ogólnopolskiej akcji „Mak-Konopie 2009” prowadzą czynności polegające na likwidacji nielegalnych upraw konopi indyjskich i maku oraz ustalają i zatrzymują osoby zamieszane w ten proceder. Niewątpliwie negatywny aspekt tego rodzaju przestępczości i brak akceptacji wśród społeczeństwa dla zjawiska narkomanii sprzyja ustalaniu sprawców przestępstw narkotykowych. W tym roku lubelscy policjanci zatrzymali już kilkadziesiąt osób, które usłyszały zarzuty za popełnienie przestępstw określonych w Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii.

W poniedziałek Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Lublinie dzięki informacji uzyskanej od anonimowej osoby pojechali do jednej z dzielnic Lublina. Tam na terenie posesji odnaleźli plantację – jak się okazało konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 241 krzaków. Część z krzaków została zabezpieczona do dalszych badań, a reszta zniszczona.

Mając na względzie wzrost bezpieczeństwa mieszkańców regionu, a w szczególności dzieci i młodzieży, lubelscy policjanci zachęcają do współpracy w zakresie wykrywania nielegalnych upraw roślin, które są podstawą produkcji narkotyków.

Policjanci zwracają się z apelem i jednocześnie udostępniają numery telefonów (695-881-247 lub 081/535-50-30), pod którymi osoby, które posiadają wiedzę w tym zakresie mogą ją anonimowo przekazać funkcjonariuszom z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

(źródło: KWP w Lublinie)

Powrót na górę strony