Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca napadu na bank

Data publikacji 26.08.2009

Poznańscy policjanci zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który w połowie sierpnia napadł na bank. Mężczyzna, który posługiwał się przedmiotem przypominającym pistolet, został wówczas spłoszony przez kasjerkę. Funkcjonariusze, dysponując orientacyjnym rysopisem, wytypowali sprawcę i zatrzymali go w centrum Poznania. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Do napadu na bank doszło w połowie sierpnia na ulicy Mogileńskiej w Poznaniu. Młody mężczyzna, wchodząc do agencji bankowej, wyciągnął przedmiot przypominający pistolet i zażądał wydania pieniędzy. Kasjerka, zachowując zimną krew, natychmiast włączyła alarm, co spłoszyło napastnika.

Sprawą zajęła się specjalna grupa policjantów, mająca za zadanie wyjaśnienie podobnych przestępstw. Nad zatrzymaniem sprawcy napadu pracowali także kryminalni z Nowego Miasta, którzy trafili na istotny trop w tej sprawie. Mając orientacyjny rysopis agresora, trafnie wytypowali potencjalnego przestępcę i określili miejsca, w których mężczyzna mógł przebywać.

Oficerowie operacyjni z Polanki, współpracując z policjantami z Wydziału Zabezpieczenia Miasta KMP w Poznaniu, zaplanowali akcję na Rondzie Śródka. Gdy w okolicach dworca MPK pojawił się podejrzewany mężczyzna, przystąpili do zatrzymania. 26-letni mieszkaniec Swarzędza nie próbował uciekać. W jego plecaku policjanci odnaleźli pistolet pneumatyczny, łudząco podobny do broni, która prawdopodobnie wykorzystana została podczas napadu na ulicy Mogileńskiej.

Zatrzymanemu mężczyźnie zarzuca się usiłowanie rozboju. Za tego typu przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec 26-latka poznański sąd zastosował areszt.

(źródło: KWP w Poznaniu)
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.7 MB)

Powrót na górę strony