Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy napadu w Kamieniu Pomorskim zatrzymani w Krośnie

Data publikacji 27.08.2009

Policja nie przerywa intensywnych czynności, mających na celu ustalenie sprawcy zabójstwa właściciela kantoru w Krośnie. Sprawdzanie jednej z wersji zaowocowało zatrzymaniem dwóch mężczyzn, którzy w kwietniu br. napadli z bronią w ręku na sklep w Kamieniu Pomorskim. Przestępcy dokonali też kilku innych kradzieży.

Na trop podejrzanych wpadli policjanci z grupy operacyjno-dochodzeniowej, powołanej przez Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji do rozwiązania zagadki zabójstwa 77-letniego właściciela kantoru.

Funkcjonariusze ustalili, że związek z tym przestępstwem mogą mieć 29-letni mieszkaniec jednej z podkrośnieńskich miejscowości oraz 27-latek z okolic Kamienia Pomorskiego, który od kilku miesięcy przebywał u swoich znajomych na terenie powiatu. Mężczyzna był przy tym w kręgu zainteresowania tamtejszej Policji. Przypuszczano, że może mieć związek z napadem na sklep w Kamieniu Pomorskim, do którego doszło 9 kwietnia br. Zaraz potem 27-latek zniknął i miejsce jego pobytu nie było znane.

Wczoraj rano policjanci z Krosna i Rzeszowa zatrzymali obydwu mężczyzn. Pierwszy z nich przebywał w swoim domu, drugi – u swojego znajomego w Krośnie.

W trakcie dalszych czynności wstępnie wykluczono ich udział w zabójstwie mieszkańca Krosna ale okazało się, że są oni sprawcami napadu na sklep w Kamieniu Pomorskim.

Do lokalu wtargnęli wczesnym rankiem, pistoletem gazowym sterroryzowali ekspedientkę, związali ją, po czym ukradli towar i gotówkę o wartości ok. 2 tys. złotych. Do bezpośredniego udziału w napadzie przyznał się 29-latek spod Krosna. Drugi z zatrzymanych starał się pomniejszyć swoją rolę w tym przestępstwie.

Mężczyźni przyznali się ponadto do włamania do sklepu w Głowience oraz do kradzieży dwóch telefonów komórkowych w jednym z krośnieńskich lokali.

Wczoraj po południu obaj, w konwoju, wyjechali do Kamienia Pomorskiego. Tam usłyszą zarzuty dokonania rozboju z użyciem broni palnej. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 3 lat.

(źródło: KWP w Rzeszowie)

Powrót na górę strony