Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usiłował zabić ojca

Data publikacji 28.08.2009

Rawscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wyjaśnili zagadkę usiłowania zabójstwa. Do zdarzenia doszło w nocy z 26 na 27 sierpnia we wsi w powiecie rawskim. Około godziny 5.00 17-latek powiadomił dyżurnego komendy Policji, że znalazł swojego ojca leżącego w pokoju z kilofem wbitym w głowę.

17-latek twierdził, że nie wie, jak do tego doszło i kto to zrobił. W domu nie było tej nocy innych domowników. 50-latek został na miejscu opatrzony przez załogę karetki pogotowia, a następnie przewieziony do szpitala w Łodzi, gdzie przeszedł operację.

Policjanci na miejscu zabezpieczyli ślady, przesłuchali świadków, wytypowali sprawcę. Na bazie zebranego materiału dowodowego przedstawiono wczoraj zarzuty 17-letniemu synowi ofiary, który powiadomił o zdarzeniu. Nastolatek przyznał się do zadania ojcu ciosu w głowę kilofem.

Z jego relacji wynika, że powodem tego czynu były konflikty rodzinne. Tej feralnej nocy także miało dojść do awantury. Dzisiaj najprawdopodobniej prokuratura wystąpi do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Za usiłowanie zabójstwa grozi nawet dożywocie, natomiast za usiłowanie zabójstwa pod wpływem silnego wzburzenia usprawiedliwionego okolicznościami – do 10 lat więzienia.

(źródło: KWP w Łodzi)

Powrót na górę strony