Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gang włamywaczy rozbity

Data publikacji 28.08.2009

Policjanci z koluszkowskiej komendy rozbili zorganizowaną grupę zajmującą się kradzieżami z włamaniem do budowanych domów jednorodzinnych oraz placówek oświaty. Zatrzymano pięciu mężczyzn - grozi im nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Łupem dokonanych w ostatnim kwartale kilkunastu kradzieży i kradzieży z włamaniem dokonanych na terenie powiatu łódzkiego wschodniego były głównie elektronarzędzia i materiały budowlane skradzione z nowobudowanych domów, a także budynków oświatowych.

Wnikliwe działania i analiza kryminalna specjalnej grupy operacyjno-śledczej powołanej przez Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji doprowadziły do zidentyfikowania sprawców, a także miejsc przetrzymywania skradzionych towarów. Okazało się, iż jeden ze sprawców wykorzystywał te materiały do budowy domu.

Wczoraj kryminalni przeszukali pięć domów, w których znaleźli znaczną liczbę skradzionych przedmiotów i zatrzymali trzech mężczyzn. Następnie w jednym z ośrodków wypoczynkowych na terenie łódzkiego Arturówka zatrzymano szefa grupy i jego najbliższego współpracownika. Zatrzymani sprawcy to mężczyźni w wieku od 18 do 30 lat, którzy wcześniej byli wielokrotnie karani.

Jak się okazało, grupa trudniła się także rozbojami i handlem narkotykami. Sprawa jest rozwojowa. O dalszym losie mężczyzn zdecyduje prokurator. Za popełnione przestępstwa grozi im nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Łodzi)

Powrót na górę strony