Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Wielbiciele" fracuskich aut zatrzymani

Data publikacji 28.08.2009

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy wpadli na trop „wielbicieli” samochodów francuskich marek. Wszystkie zabezpieczone auta miały przebite numery nadwozi. Dwaj zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty.

Na początku tygodnia specjaliści z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy weszli do jednej z posesji w Piotrkowie Kujawskim, w powiecie radziejowskim. Na jej terenie i w pomieszczeniach gospodarczych policjanci znaleźli 3 samochody renault kangoo, citroena berlingo i różnego rodzaju elementy karoserii. Wszystkie samochody miały przebite numery nadwozi. Piąty samochód został zabezpieczony u lakiernika w Wielkopolsce. Analiza wykaże, czy również to auto pochodziło z kradzieży.

Policja zatrzymała 44-letniego mieszkańca posesji i jego 31-letniego współpracownika. Obaj usłyszeli zarzut fałszowania znaków identyfikacyjnych. Ponadto starszy mężczyzna odpowie za paserstwo i wyłudzenie poświadczenia nieprawdy. Funkcjonariusze zabezpieczyli na poczet przyszłych kar wartego ok.70 tys. zł citroena C5, należącego do 44-latka.

Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są dalsze zatrzymania.
 

(źródło: KWP w Bydgoszczy)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.76 MB)

Powrót na górę strony