Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne papierosy w pociągu

Data publikacji 30.08.2009

12,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy nie trafi do odbiorcy. Taką kontrabandę zabezpieczyli biłgorajscy policjanci w jednym z pociągów towarowych jadących w kierunku Śląska. Gdyby papierosy dotarły do odbiorcy, mogłoby to narazić Skarb Państwa na straty w wysokości 100 tys. złotych. Policjanci ustalają, kto podłożył nielegalny ładunek i dla kogo był przeznaczony.

Wczoraj dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał zgłoszenie od jednego z dróżników pobliskiego przejazdu kolejowego, że na jednym z wagonów towarowych zauważył 3 osoby, które mogą znajdować się tam nielegalnie. Pracownicy kolei zatrzymali pociąg do czasu przyjazdu policjantów. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, sprawdzili, co znajduje się w wagonach. Okazało się, że w jednym z nich, pomiędzy kłodami drewna, znajduje się kilka foliowych worków. W workach ukryto tekturowe pudełka, a w nich tysiące paczek papierosów bez znaków skarbowych polskiej akcyzy.

Policjanci ustalili, że skład pociągu wjechał na stację w Biłgoraju od strony Hrubieszowa, a jego celem był Śląsk. Pracownicy kolei odczepili wagon, w którym znajdowała się kontrabanda. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 25 kartonów, z których każdy zawierał 500 paczek papierosów. Gdyby trafiły one do odbiorcy, mogłoby to narazić Skarb Państwa na straty w wysokości 100 tys. złotych.

(źródło: KWP w Lublinie)

Powrót na górę strony