Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jacht warty ponad 600 tys. euro odzyskany

Data publikacji 01.09.2009

Goleniowscy policjanci zabezpieczyli jacht warty ponad 600 tys. euro, który został skradziony na terenie Danii. Ta ekskluzywna łódź zacumowana była w porcie w Stepnicy. Została już przekazana do Danii.

Kilka dni temu do policjantów z Goleniowa dotarła informacja, że w porcie w Stepnicy może być zacumowany jacht, który pochodzi z kradzieży na terenie Danii. W informacji tej były dokładne dane dotyczące łodzi. Ponadto było w niej sprecyzowane miejsce, w którym jest ona zacumowana.

Mając te dane, mundurowi z Goleniowa pojechali sprawdzić, czy te informacje są prawdziwe. Kiedy dojechali we wskazane miejsce, zauważyli przy kei
ekskluzywną łódź. Po sprawdzeniu policjanci ustalili, że jacht został skradziony w 2007 roku na terenie Danii. Okazało się, że widoczne tabliczki znamionowe zostały wymienione, jednak funkcjonariusze z Zespołu Współpracy Międzynarodowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie ustalili inne miejsca, w których dane identyfikacyjne są ukryte. To właśnie dzięki tym informacjom potwierdzono, że jest to łódź skradziona w 2007 roku w
Kopenhadze. W czasie wymiany danych okazało się również, że takich jachtów na całym świecie jest tylko kilkanaście.

Wczoraj jacht został przekazany przedstawicielom firmy ubezpieczeniowej. Następnie trafi on do prawowitego właściciela.Obecnie goleniowscy policjanci ustalają, jaki sposób jacht trafił do stepnickiego portu oraz kto go tam przycumował.

(źródło: KWP w Szczecinie)

Powrót na górę strony