Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzewany o rozpowszechnianie treści pedofilskich

Data publikacji 02.09.2009

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie ścigający internetowych przestępców zatrzymali 32-latka z Olsztyna podejrzewanego o rozpowszechnianie w sieci treści pedofilskich. Ustalenie i zatrzymanie sprawcy nastąpiło już dwa dni po umieszczeniu przez mężczyznę zdjęć na portalu nasza-klasa.pl. W szybkim rozwiązaniu sprawy i ustaleniu tożsamości podejrzewanego pomogła już po raz kolejny bardzo dobra współpraca policyjnych ekspertów z Działem Bezpieczeństwa portalu.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zatrzymali wczoraj 32-letniego mieszkańca Olsztyna, który miał na portalu nasza-klasa.pl rozpowszechniać zdjęcia zawierające treści pedofilskie. Z ustaleń policyjnych ekspertów z dziedziny informatyki wynika, że sprawca dopuścił się przestępstwa za pośrednictwem założonego przez siebie fikcyjnego konta.

Dzięki współpracy olsztyńskich policjantów z Działem Bezpieczeństwa portalu Nasza-Klasa, konto amatora pedofilii zostało zablokowane, a on sam już po 2 dniach od chwili umieszczenia zdjęć w sieci został zidentyfikowany i zatrzymany.

W trakcie przeszukania w mieszkaniu sprawcy zabezpieczono dwa komputery, które zostaną sprawdzone przez biegłego. Ekspertyza ma wykazać, czy znajdują się tam zdjęcia, filmy, których posiadanie jest zabronione.

Za rozpowszechnianie treści pedofilskich, a nawet choćby za ich posiadanie, grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

(źródło: KWP w Olsztynie)
 

Powrót na górę strony