Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani podczas transakcji narkotykowej

Data publikacji 03.09.2009

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego wspólnie z kolegami z Komendy Stołecznej Policji zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o obrót narkotykami. Zabezpieczono 100 gramów kokainy i 1600 gramów amfetaminy. Policjanci ujawnili także w specjalnie przygotowanej skrytce, skradzione kilka lat temu z kolekcjonerskich zbiorów, dwa sztucery o wartości 30 tysięcy złotych oraz kilkaset sztuk amunicji. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Już od dłuższego czasu funkcjonariusze CBŚ prowadzili czynności w sprawie obrotu narkotykami. Ich działania operacyjne doprowadziły do namierzenia dwóch podejrzanych mężczyzn zajmujących się handlem narkotykami. Po ustaleniu osób, funkcjonariusze postanowili przygotować zasadzkę. 51-latek i 30-latek byli tak zajęci swoimi sprawami, że nie zauważyli nawet zatrzymujących ich policjantów. Mężczyźni wpadli w trakcie transakcji narkotykowej, podczas przeliczania pieniędzy. Policjanci zabezpieczyli przy nich 100 gramów kokainy i 1600 gramów amfetaminy.

Jak się okazało, to nie koniec tej sprawy. Kiedy funkcjonariusze weszli na działkę letniskową należącą do jednego z zatrzymanych, znaleźli w specjalnie przygotowanej skrytce dwa sztucery o wartości 30 tysięcy złotych i kilkaset sztuk amunicji. Jak ustalili policjanci broń została skradziona kilka lat temu z kolekcjonerskich zbiorów. Podczas dalszego przeszukania, zabezpieczono komplet pieczątek, dzięki którym zatrzymani najprawdopodobniej zdobywali pozwolenia na broń myśliwską. Teraz trwają czynności zmierzające do ustalenia ile sztuk broni i amunicji mężczyźni zakupili na podstawie sfałszowanych dokumentów.

Sprawa prowadzona pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga ma charakter rozwojowy. W najbliższych dniach o losie Bogdana J. i Tomasza M. zadecyduje sąd.
 

Film Znalezione narkotyki


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Znalezione narkotyki (format flv - rozmiar 3.57 MB)

Film Zatrzymanie podejrzanego


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymanie podejrzanego (format flv - rozmiar 4.58 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony